Intencje mszalne

  

28.05 – 4.06. 2023 

 

Niedziela 28.05 Zesłanie Ducha Świętego

 

8.00 + Joannę, Helenę, Cecylię, Idziego, Feliksa Kawała; Marię, Jana Loba; Mariannę, Ludwika, Karola, Jana Kudełka; Marię, Franciszka Pluskota

 

Linie  10.00 dziękczynna i z prośbą o bł. Boże i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Aleksandry z ok. 75 urodzin

 

11.30 + Cecylię, Stanisława, Jana Pindarów

 

Poniedziałek  29.05 NMP Matki Kościoła

8.00 za dusze w czyśćcu cierpiace

 

 

 

Środa  31.05 

18.30 + Janinę Bronowską – od syna Zygmunta z żoną

 

Czwartek  1.06 Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu

18.30  w int. rodzin naszej parafii, za kapłanów którzy pracują i pracowali w niej, o nowe powołania do służby Bożej szczególnie z naszej wspólnoty.

 

Piątek  2.06

18.30 + Alicję, Bogdana, Mariannę, Mariana Fechnerów; Klarę, Kazimierza, Bernarda, Janinę Jarnutów; Annę Syp; Krystynę, Janinę, Władysława Pilców; Walentynę, Alfonsa, Grzegorza, Eugeniusza Nowaków

 

Sobota 3.06

9.00 – wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

18.30 za Parafian 

+ Grażynę, Janinę, Stanisława, Leszka, Czesławę, Tadeusza

+ Marię, Franciszka, Eugenię Jarnot; zm. z rodz. Szlawskich, Pilców; Stefanię, Mieczysława Żarne oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

+ Krystynę w rocz. śm., Ireneusza, Tadeusza Miczyńskich; Małgorzatę Kaminską w rocz. śm., dziadków Kaczorowskich, Grzebyk; Franciszkę Otto

+ Jadwigę, Romana, Barbarę, Leona, Piotra, Marka, Hieronima Michalaków; Annę, Jana Makowskich; Marcjannę, Wiktora Wawrzyniaków; Annę, Aleksego, Jerzego Koniecznych

 

 

Niedziela 4.06 Najświętszej Trójcy

 

8.00 rez. Nowak

 

Linie  10.00 + Stanisława Poznańskiego – od siostry Czesławy z rodz.

 

11.30 + Jadwigę, Franciszka, Annę, Jadwigę Trzybińskich; Mariana, Marcjannę, Stanisława, Mariana, Henryka, Stefana Ślotała i zm. z rodz.

Porządek mszy

Niedziela

8.00

10.00  Linie

11.30

dzień powszedni

18.30

(w Adwencie o 18.00)

***

Kiedy po raz ostatni, albo czy kiedykolwiek, Eucharystia była dla mnie spotkaniem z Chrystusem żywym, prawdziwym, obecnym?

Skoro Eucharystia to realna Obecność żywego Chrystusa, szansa na spotkanie z Nim i pogłębienie relacji, to może warto wejść w głąb Tajemnicy, która się dokonuje, aby rzeczywiście Go spotkać.

Spowiedź Św.

przed Mszą św. (W dni powszednie)

***

O czym pamiętać przygotowując się do spowiedzi?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o modlitwie. Kto się słabo modli, ten ma problem z rachunkiem sumienia. Niektórzy ludzie, którzy są daleko od Kościoła, twierdzić mogą nawet, że są bez grzechu. Dlatego właśnie modlitwa warunkuje dobrą spowiedź, dobry rachunek sumienia. Każda spowiedź sprawia, że jesteśmy jako nowo narodzeni. Nie ma znaczenia, ile razy upadłeś. Sztuką wiary i doświadczenia Boga jest to, aby za każdym razem wstawać. Pan Jezus wyciąga do nas dłoń nieskończoną ilość razy, więc tyle razy mamy Go chwytać.

Kancelaria parafialna

czynna jest pół godziny po wieczornej Mszy św. w dni wskazane w ogłoszeniach. W razie pilnej potrzeby - po wcześniejszym umówieniu przez telefon. Wszelkiego rodzaju dokumenty i zaświadczenia zainteresowani odbierają tylko osobiście (RODO)

tel. 797 037 450