Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

1.  Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i 4 niedziela miesiąca – zbiórka ofiar na cele inwestycyjne. Jeszcze dziś można złożyć ofiarę do puszki – na małe upominki świąteczne dla chorych i samotnych parafian.

2.  Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę po Mszy św. (do 19.30)

3.  Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. W przyszłą i kolejną niedzielę nasi Strażacy będą rozprowadzać kalendarze.

4.  We wtorek o 19.00 w salce – spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy.

5.  W sobotę zbiórka ministrantów o 12.00 w zakrystii.

6.  W tym tygodniu przypada 1 piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w Liniach od 17.00, w Zębowie od 18.00. Objazd chorych w sobotę od 9.30 (z powodu krótkiego adwentu będzie to jednocześnie objazd przedświąteczny).

7.  Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent i nowy rok duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Roraty będą od wtorku do piątku o 18.00.

Przypominam że w okresie adwentu wszystkie Msze wieczorne są o 18.00 także w soboty.

8.  Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w świece Caritas i opłatki.

9.  Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, złożone w ubiegłym tygodniu ofiary, Panom za zbiórkę ofiar podczas Mszy św., czytającym Słowo Boże i za sprzątanie kościoła. W grudniu proszę o troskę o kościół, kaplicę i otoczenie rodz. Szajba, Jędrzejczak i Rybarczyk.

Za każdy dar serca, pomoc oraz życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać!

Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego nadchodzącego tygodnia.

Porządek mszy

10.00  Linie

dzień powszedni

(w Adwencie o 18.00)

***

Kiedy po raz ostatni, albo czy kiedykolwiek, Eucharystia była dla mnie spotkaniem z Chrystusem żywym, prawdziwym, obecnym?

Skoro Eucharystia to realna Obecność żywego Chrystusa, szansa na spotkanie z Nim i pogłębienie relacji, to może warto wejść w głąb Tajemnicy, która się dokonuje, aby rzeczywiście Go spotkać.

Spowiedź Św.

przed Mszą św. (W dni powszednie)

***

O czym pamiętać przygotowując się do spowiedzi?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o modlitwie. Kto się słabo modli, ten ma problem z rachunkiem sumienia. Niektórzy ludzie, którzy są daleko od Kościoła, twierdzić mogą nawet, że są bez grzechu. Dlatego właśnie modlitwa warunkuje dobrą spowiedź, dobry rachunek sumienia. Każda spowiedź sprawia, że jesteśmy jako nowo narodzeni. Nie ma znaczenia, ile razy upadłeś. Sztuką wiary i doświadczenia Boga jest to, aby za każdym razem wstawać. Pan Jezus wyciąga do nas dłoń nieskończoną ilość razy, więc tyle razy mamy Go chwytać.

Kancelaria parafialna

czynna jest pół godziny po wieczornej Mszy św. w dni wskazane w ogłoszeniach. W razie pilnej potrzeby - po wcześniejszym umówieniu przez telefon. Wszelkiego rodzaju dokumenty i zaświadczenia zainteresowani odbierają tylko osobiście (RODO)