Ogłoszenia Parafialne

 

Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023

 

1.  Zachęcam do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.

2.  Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę po Mszy św. (do 19.30)

3.  Dziś 4 niedziela miesiąca – zbiórka ofiar na cele inwestycyjne. Dziś kończy się okres wielkanocny.

4.  Jutro święto NMP Matki Kościoła – Msza o godz. 8.00

5.  Za tydzień zbiórka ofiar na orkiestrę w Boże Ciało.

6.  Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa po Mszy św.

7.  W tym tygodniu 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 Adoracja Najśw. Sakr., w piątek spowiedź w Liniu od 17.00, w Zębowie od 18.00. Objazd chorych w sobotę od 9.30

8.  W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

9.  13 czerwca (wtorek) przypada rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego – będziemy gościć w naszym kościele siostry Służebniczki z Lubonia z Matką Generalną i w czasie Mszy św. o 18.30 wprowadzimy do świątyni relikwie bł. Edmunda.

10.           Flagi parafialne można odbierać po Mszy św.

11.           Już dziś informuję, że wizytacja naszej parafii i bierzmowanie będzie na początku września. Spotkania z kandydatami do bierzmowania będą po odpuście parafialnym.

12.           Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała proszę o pomoc w ustawieniu ołtarzy. Rozpoczęcie Mszą św. o 7.30 – potem procesja do 4 ołtarzy. Zapraszam serdecznie dziewczynki do sypania kwiatów (szczególnie I Komunijne), chłopców w strojach komunijnych, ministrantów, strażaków, młodzież oraz Panów i Panie do sztandarów.

13.           Zwracam się z ogromną prośbą i zachętą do ministrantów aby gorliwiej pilnowali swojej służby przy ołtarzu. Proszę też rodziców o pomoc w tej zachęcie.

14.           Intencje mszalne na drugie półrocze br. będę przyjmował po odpuście parafialnym (proszę od razu o podawanie intencji). Na czas wakacji zawieszone będą Msze zbiorowe, ponieważ brakuje intencji na dzień powszedni.

15.           Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, złożone w ubiegłym tygodniu ofiary, Panom za zbiórkę ofiar podczas Mszy św., czytającym Słowo Boże, za sprzątanie kościoła. W czerwcu proszę o troskę o kościół i otoczenie rodziny: Halasz, Nowak, Łuczak. Dziękuje dzieciom I Komunijnym i rodzicom za dar ołtarza do kaplicy w Liniu – stułę. Za każdy dar serca, pomoc oraz życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać! 

16.           Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego nadchodzącego tygodnia. 

Porządek mszy

Niedziela

8.00

10.00  Linie

11.30

dzień powszedni

18.30

(w Adwencie o 18.00)

***

Kiedy po raz ostatni, albo czy kiedykolwiek, Eucharystia była dla mnie spotkaniem z Chrystusem żywym, prawdziwym, obecnym?

Skoro Eucharystia to realna Obecność żywego Chrystusa, szansa na spotkanie z Nim i pogłębienie relacji, to może warto wejść w głąb Tajemnicy, która się dokonuje, aby rzeczywiście Go spotkać.

Spowiedź Św.

przed Mszą św. (W dni powszednie)

***

O czym pamiętać przygotowując się do spowiedzi?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o modlitwie. Kto się słabo modli, ten ma problem z rachunkiem sumienia. Niektórzy ludzie, którzy są daleko od Kościoła, twierdzić mogą nawet, że są bez grzechu. Dlatego właśnie modlitwa warunkuje dobrą spowiedź, dobry rachunek sumienia. Każda spowiedź sprawia, że jesteśmy jako nowo narodzeni. Nie ma znaczenia, ile razy upadłeś. Sztuką wiary i doświadczenia Boga jest to, aby za każdym razem wstawać. Pan Jezus wyciąga do nas dłoń nieskończoną ilość razy, więc tyle razy mamy Go chwytać.

Kancelaria parafialna

czynna jest pół godziny po wieczornej Mszy św. w dni wskazane w ogłoszeniach. W razie pilnej potrzeby - po wcześniejszym umówieniu przez telefon. Wszelkiego rodzaju dokumenty i zaświadczenia zainteresowani odbierają tylko osobiście (RODO)

tel. 797 037 450